Nemaluju si proto, že jsem šťastná. Jsem šťastná, protože maluju.

     Jmenuji se Jana Černá a p´ři hledání své cesty z "krize středního věku" jsem objevila kouzlo "tečkovaných mandal". 

     Mandaly se mi ve všech podobách vždy líbily, ale netušila jsem, jakou sebe-terapii při jejich tvorbě provádím.

     Toto nadšení nyní předávám dál těm, kteří chtějí vytvářet něco krásného a přitom si odpočinou, zklidní se a urovnají si myšlenky. 

     Nedávno jsem se také dozvěděla, že rok 1972 (což je můj rok narození) přináší fantazii a kreativitu. A pokud lidé, kteří se v tomto roce narodili, mohou tvořit a do své kreativity zapojit i ostatní , září jako sluníčka. 

A já jsem se ´´rozhodla zářit.  


A proč vytvářet tečkované mandaly?


Mandala v překladu znamená "kruh, oblouk, magický střed" a je symbolem rovnováhy. Je to kulturní symbol jednoty a nemá žádný náboženský podtext. Pomocí barev a tvarů do ní nádherně vyjádříme emoce. Barva je projevem ženské energie a vyjadřuje pocity. Tvar je projevem mužské energie a vyjadřuje logický a racionální svět. Díky tomu se vyvažují mužské a ženské polarity v nás samých.

Malování tečkou má spoustu příznivců nejen mezi dospělými. Tato technika zejména u dětí rozvíjí kreativitu, jemnou motoriku, učí trpělivosti, soustředění, rozhodování, podporuje získávání sebedůvěry a sebe hodnoty, klidní mysl, harmonizuje duši, nabízí relaxaci, zastavení, odpočinek a uvolnění. Při malování tečkou nemusíte umět malovat a není třeba žádného nadání. Tečku zvládne udělat každý. Při tečkování se řiďte vnitřním hlasem, svými pocity a intuicí.